نتایج جستجو برای عبارت :

آتشکده یزد

باید برود راه خودش راعشق،اما !چیسترازِ درکمندِ نگاهگیسوی های بارانی
ناز بی تکرار کمانی ابرویطناز
خنده های مستانهبا لبهای کبودِازآتش خشمْدر آتشکده ِخاموشی
جان می آید به لبتا از لبتکلامی عاشقانه رامهمان باشمدر بستر فردایت
آتشکده
یزد در سال 1313 با رضایت رضاخان بنابر ساختن معبد و عبادتگاهی برای  زرتشتیان بنا گردید. نام اصلی آتشکده ، ورهرام
است که بیشتر به نام آتشکده یزد شناخته می شود. آتشکده یزد محل نگهداری آتش مقدس
زرتشتی است. ورود به آتشکده همواره با آداب و رسوم خاصی است  ازجمله اینکه مردان و زنان باید پاکیزه باشند.
مردان باید برای ورود از کلاه سفید و زنان از روسری سفید و لباس روشن و بدون کفش
وارد شوند. معماری جالب توجه آتشکده یزد شامل حوضی است که به محض ورود به
آتشکده بازه هور مشهد
آتشکده بازه هور مشهد یکی از کهن‌ترین آتشکده‌های گنبد‌دار است.این بنا احتمالاً مربوط به زمان پارتیان است.این بنای سنگی که به بازه هور معروف است در ضلع شرقی روستایی به نام رباط سفید در ابتدای تنگه‌ای بازه هور واقع است.معنای لغوی “بازه” در زبان فارسی دری به قسمتی از دیواره کوه گفته می‌شود که خورشید (هور) از میانه باز آن به‌ طرز باشکوه و زیبایی طلوع نماید و شاید نام بازه هور از همین‌جا گرفته شده باشد.به لحاظ معماری ساخت
آتشکده (آتش ورهرام)بنای فعلی آتشکده در سال 1313 خورشیدی با همت و کمک مالی زرتشتیان یزد و پارسیان هندوستان احداث گردیده است. ساختمان آتشکده با معماری زیبایی برگرفته از هنر معماری هخامنشیان در مرکز حیاطی بزرگ و سرسبز و بر بلندی قرار گرفته و برپیشانی عمارت نقش «فروهر» جلوه گر است
. اهمیت آتشکده به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود 1520سال پیش تاکنون فروزان مانده و حفاظت گردیده است.
«آتش ورهرام» درون مجری برنجی و در اتاقی مخصوص، در میان ساخت
هستیا ایزدبانوی آتشکده است و آتشکده خانه را روشن میکند و گرم و صمیمی نگه می دارد.
ویژگی های هستیا:
*در کودکی دخترانی احساساتی هستند.
*در مقابل کاری که می کنند انتظار تشکر ندارند.
*یک بعد معنوی و آرامش دارند.
*به خاطر رضای خدا و نفس عمل کار می کنند نه به خاطر امور دنیوی.
*متمرکز بر کار است.
*اگر ازدواج نکنند افسرده نمی شوند.
*در منزل هستند و برایشانمهم نیست که دیگران چه میگویند.
*در کودکی درونگرا و کم توقع اند.
*اکثرا زنان هستیا سالم هستند.
*اهل غیبت ن
آمد که بنشیند کنار من. در کندوی چشمهای تو، دو کاسه عسل، رنگ به رنگ شد. نمی شناختمش، همین قدر از او گفته بودی که در تاریخ زندگی ات، مهم ترین فردی است که یک تنه، به سان لشگری نیرومند، در برابر هجوم همه ی دردها ایستاده و با همه بی کسیها جوری جنگیده که گویا بزرگترین ارتشهای دنیا، متفقاً در او قیام کرده اند.
آمد که بنشیند کنار من و آن قدر درد در پاها و کمرش بود که ننشست؛ فروریخت و من به کوهی در آن طرف شهر فکر کردم که هزاران سال، آتشکده اش خاموش مانده
آمد که بنشیند کنار من. در کندوی چشمهای تو، دو کاسه عسل، رنگ به رنگ شد. نمی شناختمش، همین قدر از او گفته بودی که در تاریخ زندگی ات، مهم ترین فردی است که یک تنه، به سان لشگری نیرومند، در برابر هجوم همه ی دردها ایستاده و با همه بی کسیها جوری جنگیده که گویا بزرگترین ارتشهای دنیا، متفقاً در او قیام کرده اند.

آمد که بنشیند کنار من و آن قدر درد در پاها و کمرش بود که ننشست؛ فروریخت و من به کوهی در آن طرف شهر فکر کردم که هزاران سال، آتشکده اش خاموش مانده

500 متر باغ ویلا واقع در منطقه ویلایی لم آباد ملارد، همراه با 100متر ویلا تک خوابه با انشعابات کامل و استخر چهار فصل با تجهیزات و موتور خانه ، دارای سرایداری مجزا آتشکده و آلاچیق در فضای باغ و همچنین باغ محوطه سازی شده و در آن درختان میوه مثمر قرار دارد--------مساحت :500 مترمتراژ ویلا : متر 100تعداد اتاق : 1--------امکانات ملک : استخرآلاچیقنورپردازی آببرقگاز محوطه سازیدرختان میوه و آتشکده--------کد ملک : 1054--------برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت املاک آفتاب
رسم قربانی که از زمان مادها و مطمئنا پیش از آن وجود داشته در دوره ساسانی به اوج رسید. در کتیبه شاپور یکم در کعبه زرتشت چنین آمده است که وی به یمن پیروزی‌هایش آتشکده‌هایی را احداث کرد و هزار گوسفندِ یک ساله از محل اضافه درآمد به این آتشکده‌ها اختصاص داد و مقرر کرد روزانه گوسفندی را برای روان هر یک از پادشاهان گذشته و پادشاه حاضر و خانواده او و دیگر سران حکومتی قربانی شود[1].
به گفته دوشن گیمن «الیزه Elise تاریخدان می‌نویسد، که یزدگرد دوم پیروزی
نفس هایت ناقوسی بود که
در کلیسای قلبم نواخته شد. من راهبه دیر تو هستم. بگو تا معبد چشمانت چقدر راهست؟صلیب عشق تو گردن آویز من هست.ای مسیح من،
بگوچگونه،
 بر روح مرده من  دمیدیکه زنده شدمو
متولد شدم با درد عشقت و
از پیله تنهایی ام بدر آمدم.بگو،
با من سخن بگوآنسان که ناقوس ها نواخته می شوند؛آنسان که آتشکده ها روشن می شوند؛آنسان که  حرم ها با گلاب شسته می شوند.آنسان سخن بگو ،آنسان،
من روشن می شوم،
نواخته می شوم، 
و شسته می شوم.
شاعر: اکرم احمدی(
تو را برای این روزها می‌خواستم که ساغری‌سازان و صیقلان را راه برویم و هرچیزی غیر از جادوی تو و رشت دود شود.
تو را برای این روزها می‌خواستم که چهارباغ و خواجه پطروس را کشف کنیم و درخت قشنگ کوالالامپور را نشانت بدهم.
تو را برای لمس بوی خوش آتشکده یزد می‌خواستم
تو را برای حال خوش شیخ زاهد گیلانی و استخر لاهیجان می‌خواستم
 تو به اندازه‌ی سال‌های نوری دور به نظر می‌رسی و من دلتنگی‌ام را پای درختان کولالامپور، لابه‌لای عتیقه‌های اسحاق و کتا
نفس هایت ناقوسی بود که
در کلیسای قلبم نواخته شد. من راهبه دیر تو هستم. بگو تا معبد چشمانت چقدر راهست؟صلیب عشق تو گردن آویز من هست.ای مسیح من،
بگوچگونه،
 بر روح مرده من  دمیدیکه زنده شدمو
متولد شدم با درد عشقت و
از پیله تنهایی ام بدر آمدم.بگو،
با من سخن بگوآنسان که ناقوس ها نواخته می شوند؛آنسان که آتشکده ها روشن می شوند؛آنسان که  حرم ها با گلاب شسته می شوند.آنسان سخن بگو ،آنسان،
من روشن می شوم،
نواخته می شوم، 
و شسته می شوم.
شاعر: اکرم احمدی(
تور یکروزه ابیانه و کاشانتاریخ اجرا 19 مهرماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:حمام و فین کاشان - پیمایش روستای ابیانه - آتشکده هارپاک - مسجد پرزله - حمام و آب انبار ابیانه - مسجد حاجتگاهبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972

https://www.mahbantour.com/destination/abyaneh-village
مقصد سفرمان این بار، ارفع کوه بود. تیم 14 نفر شامل آدم های مختلف و اگر از من میپرسی بزرگترین درسی که در هر سفر می آموزم همین ارتباط برقرار کردن با طیف آدم های متفاوت است.مسیر آسانی نبود و خب خیلی سخت هم نبود. اگر قصدش را کردید به نظرم اواخر تابستان بهترین موقع برای آن است.
شب دوم را تا صبح بیدار بودم و آتش بانی میکردم که آتش خاموش نشود بعدا اما یکی دیگر از بچه ها بیدار شد و آتشکده را سپردم به او و هدفون در گوش زیر آسمان پر ستاره اش، کیهان کلهر و imagin
تور تخت سلیمان تا ابشار شلماشتور 3.5 روزه تخت سلیمان تا ابشار شلماشتاریخ اجرا 24 مهرماه الی 27 مهرماهمحل حرکت : تهران - میدان آرژانتینبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:مجموعه تخت سلیمان (دریاچه طبیعی، آتشکده آذرگشنسب، معبد آناهیتا، بنای چهارطاقی، تالار و کاخ شاهی (ثبت جهانی یونسکو)) - زندان سلیمان (زندان دیو) - غار طبقاتی کرفتو - گشت و خرید در شهر بانه - آبشار شلماش - چشمه فوق الع
کاخ اردشیر بابکان که به کاخ اردشیر نیز معروف است از اولین نمونه های معماری ایرانی است که در آن از گنبد استفاده شده است. یونسکو در سال 2018 کاخ اردشیر را به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. کاخ اردشیر بابکان از مهمترین بناهای تاریخی مربوط به دوران ساسانیان است.
رودخانه ای که از قسمت شرقی کاخ می گذرد و همچنین وجود یک چشمه طبیعی در قسمت شمالی، باعث ایجاد دریاچه ای کوچک و رویش گیاهان متعدد در اطراف این کاخ شده است. همچنین یک آتشکده کوچک نیز در نزدیکی
بهبهان شهری است در جنوب‌غربی ایران، که مرکز شهرستان بهبهان در جنوب شرقی استان خوزستان است. بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت شهر بهبهان ۱۲۲٬۶۰۴ نفر بوده‌است. آب و هوای بهبهان، نیمه‌بیابانی یا کوهپایه‌ای است و حداکثر دمای بهبهان به بیش از ۵۰ درجه در تیر و مرداد و حداقل دمای آن به کمتر از صفر درجه در اواخر آذر و دی می‌رسد.
نام‌گذاری
واژه «بَهو» به معنای کوشک می‌باشد. کوشک را قصری می‌گویند که در اطراف آن باغ قرار داشته باشد. پس از تخریب ا
Shirazart.blog.ir 
* زیبا پسندی و علاقه ایرانیان باستان به درخت تا به آن جا کشید که پیامبرش سروی از بهشت به ارمغان آورد و در کاشمر کاشت .
داستان سرو و کاشمر و تقدس آن معروف است و در شاهنامه فردوسی و بسیاری از کتابهای تاریخی ذکر آن رفته است ( آنچنان است که زرتشت درخت سرو را در کاشمر کاشت ) که به قول دقیقی ، چنان کهن شده بود که کمند برگرد او نگشتی .
خلیفه متوکل عباسی به طاهر بن عبدا....حاکم خراسان نامه نوشت که آن را قطع کند و تنه آن را برای پوشش طاق کاخ به بغدا
برم سبز روستایی از توابع بخش سوق شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد است. در مجاورت این روستا دریاچه(برم) کوچکی وجود دارد که به دلیل عمق زیاد آن به رنگ سبز دیده می‌شود. در گذشته در پایین دست این دریاچه شالیزارهای این روستا قرار داشتند که امروزه به دلیل کم آبی دیگر خبری از شالیزار ها نیست.در لغت‌نامه دهخدا در توصیف آن چنین آورده شده‌است: برم سبز دهی است از دهستان های طیبی گرمسیری بخش کهگیلویه شهرستان بهبهان. سکنه ی آن ۶۰۰ تن. آب آن از
هتل آبگرم محلات
مهمانسرای محله ها نزدیک به 15 کیلومتری محلات و درجاده دلیجان واقع شده‌است . محلات دارنده اثر ها جذاب و تاریخی منحصربفردی است . آتشکده آتشکوه , باغ ها گل , بوستان سرچشمه آب سرد از آن پاراگراف اند . ستونهای خورهه هم در مسافت 20 کیلومتری مهمانسرا واقع گردیده اند و از اثر ها تاریخی ناحیه هستند .این هتل 3 ستاره است و مسافت آن تا فرودگاه 90 دقیقه است و ازمراکز خرید راس شهر 15 کیلومتر مسافت دارااست .این هتل قشنگ در
درباره سنگ تراورتن تکاب
سنگ تراورتن تکاب
سنگ تراورتن نوعی سنگ آهک متخلخل است این سنگ به جا مانده از رسوبات آب های معدنی غارها و چشمه های آب گرم یا از رسوب کف دریا و رودخانه ها می باشد که به صورت پهنه های نسبتا وسیع دیده می شود اصلی ترین ترکیب شیمیایی تراورتن از  CaCo3 است. از آنجا که منابع گسترده تراورتن در ایتالیا و ایران یافت می شود تعداد وسیعی از بناهای رم و ایران با استفاده از این سنگ ساخته شده اند. بزرگترین بناهایی که زیبایی این سنگ را به تص
شهر جهرم، از شهرهای استان فارس است که در ۱۷۰ کیلومتری جنوب شهر شیراز واقع شده است. شاید جاذبه‌های گردشگری شیراز که از شهرتی جهانی برخوردار است باعث شود مناطقی چون جهرم و زیبایی‌هایش، برای علاقمندان به سفر از قلم بیوفتد. اما باید بگوییم جهرم شهری باستانی است که از غنای تاریخی خاصی برخوردار است. علاوه بر این، طبیعت این شهر هم مثال‌زدنی است. در ادامه قصد داریم به معرفی جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی جهرم بپردازیم. با سفرزون همراه شوید:
ش
آن شب آسمان مکّه ستاره باران شده بود و ساکنان عرش ملکوت برای تحویل دادن امانت خود به زمین آمده بودند. در همان زمان کنگره های کاخ کسری فرو ریخت و آتشکده های فارس به خاموشی گرائید و پی آمد این تولد شیاطین و طاغوت ها گریختند و بت های جاهلی یکی پس از دیگری سقوط کردند. نور ایمان به سراسر دنیا تابید و پیام اسلام در قلب ها نفوذ کرد و بشر از چنگال ظلم و جهل، نجات یافت.

آسمان ها و زمین امشب نورباران است. بر لب عرشیان از شوقِ گل، عشق و سرور جاری است. زمین،
درباره سنگ تراورتن تکاب
سنگ تراورتن تکاب
سنگ تراورتن نوعی سنگ آهک متخلخل است این سنگ به جا مانده از رسوبات آب های معدنی غارها و چشمه های آب گرم یا از رسوب کف دریا و رودخانه ها می باشد که به صورت پهنه های نسبتا وسیع دیده می شود اصلی ترین ترکیب شیمیایی تراورتن از  CaCo3 است. از آنجا که منابع گسترده تراورتن در ایتالیا و ایران یافت می شود تعداد وسیعی از بناهای رم و ایران با استفاده از این سنگ ساخته شده اند. بزرگترین بناهایی که زیبایی این سنگ را به تص
کرده ام بند زنجیر توان شیون رابسته ام با لب خود روزنه گُلخن‌ رامژده مرغان گلستان که زچشم تَر مَنکرده ام کُلشن فردوس بَرین دامن راگفته ام نام دلش آهن وخوش می دانمکرده ام جُرم که تهمت زده ام آهن راتَن نرمش بُوَد آزرده ز دیبا و پَرندمُژه حور نیاید نخ پیراهن رارستگاری است نصیب دل مَسرور سکوتلازم است قطع زبان ناحیه سوسن رامی کشد هر نفسم دوست به نحوی که نَکُشتدشمنی با همه خصمی نُکُشَد دشمن رافتنه چشم تو صَد خرمن و تاب دل منخوشه خوار خوشه کجا حوصل
با این معدن می‌توان ایران را از فقر نجات داد؟!

چندی است که در فضای مجازی گزارشی تصویری همراهِ با این توضیح دست به دست می‌چرخد: «غولِ طلای خاورمیانه در ایران که سالانه ۲۷ میلیون تُن سنگِ طلا از آن استخراج می‌شود. بزرگ‌ترین معدنِ استخراجِ طلا که فقط با طلای همین یک معدن می‌شود کلِ ایران را از فقر نجات داد. این سرزمینِ طلایی در شهرِ تکابِ آذربایجانِ غربی قرار دارد. این معدن سالیانه ۱۰ تُن طلای خالص می‌دهد که از این نظر جزو ۱۰ معدنِ طلاییِ ب
#آتشدان کنده سوزدارای سه عملکرد مجزا، آتشدان، باربیکیو،میز ( قطر ۷۰ سانتیمتر)- پایه ها از جنس آلومینیوم- دارای صفحه گریل از جنس استیل- دارای توری محافظ و کنده کش
- دارای روزنه های هوادهی بر روی کاسه آتشدان جهت بهسوزی کنده- قطر کاسه اتشدان ۷۰ سانتیمتر- عمق کاسه اتشدان ۱۵ سانتیمتر- ارتفاع اتشدان ۴۳ سانتیمتر- رنگبندی صفحه میز، زرد، قرمزداخل بسته بندی و نیاز به مونتاژ داردکه خیلی ساده بوده و داخل بسته بندی راهنما دارد.محکم وباکیفیت با مواد درجه
تخت سلیمان در ۴۵ کیلومتری شمال شرقی تَکاب و روستای تخت سلیمان (نصرت‌آباد)، واقع‌شده، محوطه‌ای است باستانی که مهم‌ترین اثر بجا مانده در آن، آتشکده آذرگشنسب و تالارهای دوره ساسانی می‌باشند.
تخت سلیمان با وسعتی معادل 12/5 هکتار با دریاچه‌ای (چشمه‌ای جوشان و نیلگون) در ارتفاع 2200 متری به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزشی، مذهبی، اجتماعی و عبادتگاه ایرانیان در قبل از اسلام به شمار می‌رفته که در سال 624 میلادی با حمله هراکلیوس، امپراتور رومیان ت

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری داورزن گفت: در شهرستان داورزن 68 و در روستای مزینان 4 اثر ثبت ملی شده که شامل خود بافت روستا و چند مراسم است. بافت کاروانسرای شاه‌عباسی مزینان تنها و اولین بافت روستایی که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
محمد عبدلله زاده‌ثانی در گفت‌و گو با ایسنا، بیان کرد: مزینان کنونی مربوط به زمان قاجار بوده ولی کاروان‌ سرا در دوران صفوی بنا شده‌است که از مهم‌ترین کاروان‌ سراهای این دوران بود

نشود فاش کسی آنچه میان من و توستتا اشارات نظر نامه رسان من و توست

گوش کن با لب خاموش سخن می گویمپاسخم گو به نگاهی که زبان من و توست

روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندیدحالیا چشم جهانی نگران من و توست

گر چه در خلوت راز دل ما کس نرسیدهمه جا زمزمه ی عشق نهان من و توست

گو بهار دل و جان باش و خزان باش، ارنهای بسا باغ و بهاران که خزان من و توست

این همه قصه ی فردوس و تمنای بهشتگفت و گویی و خیالی ز جهان من و توست

نقش ما گو ننگارند به دیباچه ی عقلهر کج
اکثر
ما در مورد خیلی از بناهای تاریخی ایران سخنانی شنیده‌ایم و ممکن است
بارها تصاویرشان را در عکس‌ها و رسانه‌های مختلف هم به چشم دیده باشیم، اما
تعداد کمی از ما از وجود دومین کلیسای تاریخی جهان در ارومیه باخبر هستیم.
کلیسای ننه مریم که امروزه به نام کلیسای شرق آشور نامیده می‌شود، در
خیابان قدس شهر ارومیه قرار دارد و یکی از آثار بی نظیر و تاریخی آشوری‌های
ارومیه محسوب می‌شود. اما این کلیسا، علاوه بر خاص بودنش، ماجرای جالبی هم
دارد که
اکثر
ما در مورد خیلی از بناهای تاریخی ایران سخنانی شنیده‌ایم و ممکن است
بارها تصاویرشان را در عکس‌ها و رسانه‌های مختلف هم به چشم دیده باشیم، اما
تعداد کمی از ما از وجود دومین کلیسای تاریخی جهان در ارومیه باخبر هستیم.
کلیسای ننه مریم که امروزه به نام کلیسای شرق آشور نامیده می‌شود، در
خیابان قدس شهر ارومیه قرار دارد و یکی از آثار بی نظیر و تاریخی آشوری‌های
ارومیه محسوب می‌شود. اما این کلیسا، علاوه بر خاص بودنش، ماجرای جالبی هم
دارد که
تهی تر از همیشه،
پنجره ایی از گرد و غبار
کوله ای پر از شن های بیابان
خانه ایی از خاطرات پژمرده
انگار از نسل روشنی های شب
افسوس که،
فروغ سایه های کاج در درخشش ماه نیستم!
انگار فصل ما نیستی ای «بهارک جان»
که نمی دانی،
دلتنگی انس غریبی دارد با پاییزی که در بهار رخم را زرد کرد!
امشب،
بر جاده شب عاشقان پیدا نبودی!
ندیدن انگار حصار بلند دیدارست....
زمان در کلبه من،
فصل باد و باز هم باد!
انگار دستانم را بسته اند به پنجره های آتشکده یزد
بر آخرین پله کوره ه
غزل:(ایّام شمایید)

نوروز بمانید که ایّام شمایید آغاز شمایید و سرانجام شمایید

آن صبح نخستین بهاری که به شادی، می آورد از چلچله پیغام، شمایید

آن دشت طراوت زده آن جنگل هشیار آن گنبد گردننده ی آرام شمایید

خورشید گر از بام فلک عشق فشاند،خورشید شما ، عشق شما ، بام شمایید

نوروز کهنسال کجا غیر شما بود ؟اسطوره ی جمشید و جم و جام شمایید

عشق از نفس گرم شما تازه کند جان افسانه ی بهرام و گل اندام شمایید

هم آینه ی مهر و هم آتشکده ی عشق،هم صاعقه
شهرستان محلات از شهرهای مرکزی ایران، واقع در استان مرکزی است. در میان آب و هوای گرم و خشک و جغرافیای بیابانی مرکز ایران، این شهر با طبیعت زیبا و دل‌انگیز و آب و هوای خوش شناخته می‌شود؛ از این رو همه ساله میزبان شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. محلات قدمتی تاریخی دارد و طبق یافته‌های باستان‌شناسان تاریخ احداث این شهر به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد؛ بنابراین خود را برای بازدید از جاهای دیدنی محلات آماده کنید.
در محلا
بقعه
یا گنبد هارونیه در 25 کیلومتری شمال غرب مشهد و در شهر توس ودر نزدیکی آرامگاه
فردوسی قرار دارد.  بقعه هارونیه یکی از
قدیمی ترین بناهای شهر توس است که تاکنون کاربری آن مشخص نشده است. بقعه یا
گنبدهارونیه مرتفع ترین ساختمان قدیمی شهر توس به حساب می آید. زمان ساخت بقعه
هارونیه دقیقا مشخص نشده است اما بنا به حفاری هایی که در بقعه هارونیه انجام گرفت
و پیداشدن سفال هایی که قدمت آن ها مربوط به دوران سلجوقی، تیموری و صفوی است و با
پیدا شدن دیوار بس
بقعه
قدیمی ترین بناهای شهر توس است که تاکنون کاربری آن مشخص نشده است. بقعه یا گنبدهارونیه
مرتفع ترین ساختمان قدیمی شهر توس به حساب می آید. زمان ساخت بقعه هارونیه دقیقا
مشخص نشده است اما بنا به حفاری هایی که در بقعه هارونیه انجام گرفت و پیداشدن
سفال هایی که قدمت آن ها مربوط به دوران سلجوقی، تیموری و صفوی است و با پیدا شدن
دیوار بس
بقعه
قدیمی ترین بناهای شهر توس است که تاکنون کاربری آن مشخص نشده است. بقعه یا
گنبدهارونیه مرتفع ترین ساختمان قدیمی شهر توس به حساب می آید. زمان ساخت بقعه
هارونیه دقیقا مشخص نشده است اما بنا به حفاری هایی که در بقعه هارونیه انجام گرفت
و پیداشدن سفال هایی که قدمت آن ها مربوط به دوران سلجوقی، تیموری و صفوی است و با
پیدا شدن دیوار بس

تاریخ تجدید بنای این مسجد معلوم نیست اما محراب آن در تاریخ 676 هـجری قمری ساخته‌شده است. این مسجد به همراه سایر اجزای بافت قدیمی شهر به‌ویژه بازار و راسته‌های آن بارها مورد مرمت و بازسازی قرارگرفته است

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در جریان بازدید از مسجد جامع ارومیه از ادامه روند عملیات اجرایی پشت‌بام مسجد جامع خبر داد و افزود: «بخشی از اق
کاخ اردشیر بابکان 1800 سال قدمت دارد.
فکرش را بکنید، از در خانه‌ پای‌تان را بیرون بگذارید و جلوی خانه، یک دریاچه کوچک و کلی سرسبزی و درخت ببینید! این موقعیت کاخ اردشیر در فیروزآباد فارس است و روزگاری، ساکنان کاخ همین تصویر را هر روز جلوی محل زندگی خودشان می‌دیدند. کاخ اردشیر کاخی 1800 ساله است که به تازگی به همراه چند اثر دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده. با مجله پیام دلتا همراه باشید تا با هم به کاخ اردشیر بابکان سفر کنیم.

کاخ ا
"ادامه پست قبلی"
عهدنامه ی آذربایجان:
چون مسلمانان در پیشرویهای خود در ایران به آذربایجان رسیدند آذربایجان را به صلح فتح کردند میان مردم آذربایجان و عتبه بن فرقد فرمانده مسلمان، عهدنامه ای بسته شد که متن زیر بخشی از این عهد نامه ی خواندنی را شامل می شود:
بر اساس عهدنامه آذربایجان: هیچ کس کشته نشود کسی به اسارت گرفته نشود، آتشکده ای ویران نگردد و متعرض کُردهای بلاشجان، سبلان و ساترودان نشوند و اهل شیز را از رقصیدن در عیدهایشان و از انجام مراس

محله زرتشتیان یزد در نگاه اول چیزی بیش از یک محله با ساختار تاریخی نیست. اما اگر کمی از پیشینه  زرتشتیان بدانیم و نگاه دقیق تری به کوچه پس کوچه های این محله بیاندازیم، با جزئیات خاص و ویژه ای در این محله مواجه می شویم. جزئیاتی که در خیلی از کوچه پس کوچه های قدیمی شهرهای کشورمان بارها و بارها دیده ایم و بدون توجه به شناسنامه و پیشینه اش از کنار آن عبور کرده ایم. بیایید با اراول سری به محله زرتشتیان در یزد بزنیم.
قبل از اینکه کشور ایران ب
بنایی
تاریخی که به دلیل سبک معماری خاص بسیار مورد توجه پژوهشگران و باستان شناسان قرار
دارد.تصور عموم بر این است که در بقعه دوازده امام قبرهایی باید وجود داشته باشد
اما هیچ اثری از قبر و آرامگاه در این مکان نیستو هنوز کسی نمی داند علت نامگذاری
این بنا به بقعه دوازده چیست. این بقعه باستانی در سال 429 هجری قمری بر زمین آتشکده
ای که متعلق به دوران ساسانیان است ساخته شده. آن چیزی که این بقعه را از دیگر
آثار تاریخی جدا می کند برپا بودن آن پس از گذشت ه
بنایی
این بنا به بقعه دوازده چیست. این بقعه باستانی در سال 429 هجری قمری بر زمین
آتشکده ای که متعلق به دوران ساسانیان است ساخته شده. آن چیزی که این بقعه را از
دیگر آثار تاریخی جدا می کند برپا بودن آن پس از گذشت ه
بنایی
این بنا به بقعه دوازده چیست. این بقعه باستانی در سال 429 هجری قمری بر زمین آتشکده
ای که متعلق به دوران ساسانیان است ساخته شده. آن چیزی که این بقعه را از دیگر
آثار تاریخی جدا می کند برپا بودن آن پس از گذشت ه
خلاصه امکانات ویلا
1000مترمساحت کل ویلا
650 متر بنا ویلا دوبلکس
آب لوله کشی(کنتور)
برق(کنتور)
گاز(کنتور)
سند محضری رسمی
پایانکار
مبلمان مدرن وشیک
معماری زیبا و چشم نواز
زمین گل کوچیک
همه وسایل برند اصلی
به همراه دیزاین استخر چهار فصل
محوطه سازی بسیار زیبا وبی نظیر
نورپردازی مدرن وشیک
ویژه خاص پسندان
قیمت هشت میلیارد
 تشریح ویژگی های ویلا
سند تک برگ ۶ دانگ با جواز ساخت
آب
برق ٣ فاز
گاز فشار قوی
چاه آب
تصفیه آب
گرمایش و سرمایش
داکت اسپیلت
دوربین م

خرید وفروش باغ ویلا در رنگرز شهریار
شناسه ملک : 3473
زمین ۱۴۰۰ متر مربع دارای تمامی انشعابات قانونی ( آب ، برق ، گاز )دارای ویلا به متراژ ۱۴۵ متر مربع سوپر لوکس ، سه خواب ، خواب مستر  آشپزخانه ام دی اف و جزیره سیستم گرمایش پکیج ۲۴۰۰۰ ایران رادیاتور و وسیستم خنک کننده دو دستگاه کولر آبی ۴۵۰۰ و یک منبع آب ۲۰۰۰ لیتری پلاستیکی بهداشتی استاندارد دارای تراس۵۰ متر و شاه نشین ۴۰ متر  آلاچیق زمستانی نشیمن بهاره دارای فایر باکس ( آتشکده ) استخر بز
بنزین گران نشود دودش توی چشم مردم پیاده‌رو می‌رود، گران هم بشود باز دودش توی چشم مردم پیاده‌ می‌رود.  سواره نظام‌های نظام خسته‌اند از دست این همه مردم ‌آزاری مردم. می‌گویند با تولد پیامبر آتشکده‌ی فارس خاموش شده است لابد دلیل گرانی بنزین همان بوده است. به آن‌ها که بابت گرانی‌ها کم می‌آوردند و بر سر خویش بنزین می‌ریختند، باید خبر دهیم که قیمت تمام شده برای تمام کردن زیاد شده است. دلار که حرف جهانگیری را زمین گذاشت شاید بنزین آزاد برا
آجر چیست؟
آجر جزو یکی از مصالح ساختمانی در صنعت ساختمان سازی از دیرباز تا به امروز به حساب می آید.و همچنین جزو معماری ایران و جهان از ابتدای خلقت بشر تا به امروز محسوب می شود چرا که در زندگی انسان ها نقش بسزایی ایفا کرده است.انسان از بدو تولد خود با معماری بناهای ساختمانی آشنا می شود و در زیر سقفی زندگی خود را ادامه می دهد این معماری است که انسان ها آن را درک می کنند آجر نما در این معماری و این خانه نقش مهمی ایفا کرده است. آجر چیست در قدیم العیا
موزه
تاریخ و فرهنگ زرتشتیان یکی از موزه‌های شهر یزد است که گردشگران می‌توانند در
آنجا اطلاعاتی در خصوص آداب و رسوم زرتشتیان به دست آوردند و از نزدیک با فرهنگ آن‌ها
آشنا شوند.  موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان  (مارکار)  در ساختمانی با قدمت بیش از 80 سال با معماری بی
نظیر و با شکوه خود توسط شخص نیکوکاری به نام پشوتن جی مارکار بنیان گذاشته شده و
به عنوان پرورشگاه، خوابگاه شبانه‌روزی، دبستان و دبیرستان مورد استفاده قرار
گرفته است. در بخش اول موزه،
موزه
آنجا اطلاعاتی در خصوص آداب و رسوم زرتشتیان به دست آوردند و از نزدیک با فرهنگ آن‌ها
آشنا شوند.  موزه تاریخ و فرهنگ زرتشتیان  (مارکار)  در ساختمانی با قدمت بیش از 80 سال با معماری بی
موزه

باغ ویلای 480 متری نوساز شیک در منطقه ملارد 
+ 120 متر ویلا با 2 اتاق خواب مستر زیبا
+ 15 متر سرایداری مجزا در داخل محوطه
+انشعابات کامل قانونی آب ، برق ، گاز 
+تحویل مبله ویلا 
+دارای استخر روباز کاشی کاری شده در مجاورت ویلا با تاسیسات کامل 
+دارای جکوزی کاشی کاری شده لوکس مجزا داخل ویلا 
+محوطه سازی چشم نواز دنج و دلباز با نورپردازی مهندسی شده در شب 
+باغچه کاری با استفاده از چمن آرایی در کنار ویلا و استخر با درختان تنومند تزیینی و آتشکده
+دارای
محلات! اولین جایی که بعد از شنیدن سفر به محلات به ذهن اکثریت می‌رسد، بازدید از آبگرم محلات است. بعد هم دیدن باغ گل آن که بدون شک همه درمورد زیبایی‌هایش شنیده اند اما دیدنی ها و زیبایی های محلات فراتر از اینهاست آثار طبیعی و باستانی زیادی در این نقطه از کشورمان قرار گرفته که متاسفانه کمتر ایرانی آن را دیده و یا حتی شنیده است. غار بسیار زیبایی که در جهان کم نظیر است و در ایران تنها در محلات وجود دارد آثار باستانی با ارزشی که به دوره‌های مختلف
دانلود نقشه اتوکد شهر کرج در فرمت dwg و حجم ۵۵ مگابایت آماده دانلود از وبسایت درسی فایل
شرح مختصر فایل
این نقشه بصورت فایل word و قابل تغییر طبق سلیقه شماست
مقیاس ان صحیح میباشد و میتوانید محاسبات دقیق را روی نقشه انجام دهید.
تست شده و سالم (بهتر است از اتوکد های ۲۰۱۳ به بالا استفاده کنید)
قابل استفاده برای مهندسان معماران و دانشجویان
 حجم نقشه:۵۵ مگابایت
بصورت کامل و با کمترین هزینه (با فرمت DWG)
دانلود نقشه اتوکد شهر کرج در فرمت dwg
شهر کرج چگونه
فروش 1000 متر باغویلای لوکس و لاکچری در دهکده ویلایی کردزار شهریاراین باغچه 1000 متری واقع در منطقه کاملا ویلای نشین کردزار با لوکیشن و دسترسی مناسب به بافت شهری و مسیرهای منتهی الیه به کرج و تهران و سایر نقاط دیگر می باشد و دارای 140 متر ویلای نوساز بصورت سه خواب همراه با یک خواب مستر و دو سرویس جداگانه است. از سایر امکانات این باغ ویلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
استخر روباز  به صورت کاشی کاری شده و دارای تاسیسات کامل
آلاچیق در مجاورت استخر
هر فرد ایرانی نام «فراهان» را می شنود به یادنام آوران ادبیات و سیاست مداران اسلام شناس و ضد استعماری چون قائم مقام فراهانی و میرزا تقی خان امیرکبیر می افتد. لغت شناسان فراهان را فشرده واژه فراهامون می دانند.
شهرستان فراهان سرزمینی که از یکسر به خورهه و از سویی به تفرش و از سوی دیگر به کمیجان کشیده شده بود فراهان نامیده می شد. فراهان در سده نخستین هجری قمری از متعلقات همدان بوده و مردم بومی آن پیرو آئین زرتشت بودند  آتشکده آذرگشنسب تا سال 282 ه
هر فرد ایرانی نام «فراهان» را می شنود به یادنام آوران ادبیات و سیاست مداران اسلام شناس و ضد استعماری چون قائم مقام فراهانی و میرزا تقی خان امیرکبیر می افتد. لغت شناسان فراهان را فشرده واژه فراهامون می دانند.

شهرستان فراهان سرزمینی که از یکسر به خورهه و از سویی به تفرش و از سوی دیگر به کمیجان کشیده شده بود فراهان نامیده می شد. 
فراهان در سده نخستین هجری قمری از متعلقات همدان بوده و مردم بومی آن پیرو آئین زرتشت بودند  آتشکده آذرگشنسب تا سال 282
بسم الله الرحمن الرحیم

سال نو بر شما خواننده گرامی و البته سالروز شهادت امام شیعه تسلیت باد ...

امروز روز اول فروردین است و روز شادی برای یک باستانگرا محسوب میشود ... ما نیز برای چند لحظه ای باستانگرا میشویم تا امروز را بر طبق احکام و سنت های زرتشتیان و همچنین باستانگرایان افراطی جشن بگیریم :

یک جرعه ادرار گاو میخورم و به آتش مقدسی که از آتش آتشکده مان روشنش کرده ام نگاه میکنم ... میخواهم من هم امروز هماننده این آتش مقدس شوم ... باز جرعه ای از
فروش ۱۲۰۰ متر باغ ویلا لوکس و دنج ، شهریار
کد این ملک در سایت اندیش ملک 510 می باشد .

باغ ویلا به مساحت 1200 متر واقع در منطقه ای ویلایی نشین با فاصله ای حدود 20 دقیقه تا تهران انتخابی است ایده آل برای افرادی که در حست و جوی ملکی در نزدیکی تهران می باشند ، این ملک با دارا بودن 260 متر ویلای دوبلکس و لوکس دارای 4 خواب بزرگ و تخت خور بوده که دو عدد از آن مستر می باشد ، نورگیر حرفه ای این ملک که از پنجره های دو جداره به ویلا تابیده می شود فضایی ایده ال به مل

اقوام آریایی خصوصا ایرانیان از زمان های باستان به پیروی از آئین و کیش خود به کار نیک و دستگیری از بینوایان توجه داشتند و دارای نذورات و موقوفاتی برای نگهداری آتشکده های خود بوده اند .باید دانست که در ایران باستان کارهای خیری که امروزه از آن به نام وقف یاد میشود مسلما وجود داشته منتها به سه صورت انجام می گرفته که هنوز بین زرتشتیان رواج دارد :

۱: اشوداد : این کلمه را می توان بخشیدن در راه دین یا بخشش در راه خدا معنی کرد و مال مورد بخشش ممکن ا
مسجد جامع قزوین از جمله بزرگترین مساجد ایران است. مسجد جامع قزوین با نام های مسجد جامع عتیق و مسجد جامع کبیر شناخته می شود. همچنین این مسجد کهن ترین مسجد جامع ایران است.
تاریخچه و پیشینه مسجد جامع قزوین
این مسجد بر روی یک آتشکده قدیمی بنا شده است. این آتشکده مربوط به دوره ساسانیان است. دستور ساخت این مسجد توسط هارون الرشید در سال ۱۹۲ هجری قمری در شهر قزوین داده شد.
بخشی از این مسجد هنگام حمله مغول به ایران و قزوین از بین رفت. عمده خرابی مربوط به
یک بلیط هواپیما بخرید، به کاشان بروید: کاشان شهر گل و گلاب است، شهر بناهای تاریخی و خانه‌های سنتی محسور کننده، شهری که همچون نگینی خیره کننده در میان کویر خودنمایی می‌کنید. با خرید بلیط هواپیما در فصل بهار به ویژه اردیبهشت ماه به کاشان بروید و زیبایی‌های این شهر را که در این فصل دو چندان شده است به تماشا بنشینید. البته سایر بخش‌هایی که در کاشان قرار دارند مانند نیاسر، ابیانه، بزرک، قمصر و... نیز زیبایی‌های خاص خود را دارند که پس از خرید بل
جاهای دیدنی قزوین به این شهر رتبه اول در داشتن ابنیه تاریخی در کشور را داده است. قزوین یکی از قدیمی‌‌ترین شهرهای ایران و در بخشی از تاریخ صفوی پایتخت بوده است. قزوین، به خاطر شاه‌راه ابریشم برای سال‌ها محل گذر تجار و بازرگانان هم بود. به علاوه همه این‌ها، قزوین موطن بسیاری از خوش‌نویسان بزرگ ایران مانند میرعماد قزوینی است. زبان مردم این شهر فارسی با لهجه قزوینی است. اما زبان‌های تاتی، گیلکی و آذری هم در این شهر رواج دارد.
قزوین شهر شیرین
کریستین چهارم (١٥٧٧-١٦٤٨ م) پادشاه دانمارک و نروژ، ١٥٨٨-١٦٤٨ م
اتو مه‌یرهوف (١٨٨٤-١٩٥١ م) پزشک و بیوشیمی‌دان آلمانی
ریمون باره ١٩٢٤-٢٠٠٧ م نخست‌وزیر فرانسه، ١٩٧٦-١٩٨١ م
ایرج کابلی (١٩٣٨-م) نویسنده، زبان‌شناس و مترجم ایرانی
بابی مور ١٩٤١-١٩٩٣ م بازیکن فوتبال انگلیسی
جیکوب زوما ١٩٤٢-م رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی
لی جونگ‌ ووک ١٩٤٥-٢٠٠٦ م رئیس کره‌ای سازمان بهداشت جهانی، ٢٠٠٣-٢٠٠٦ م
تیمور غیاثی (١٩٤٦-م) ورزشکار ایرانی پرش ارتفاع
دیوید لتر
جاهای دیدنی قزوین به این شهر رتبه اول در داشتن ابنیه تاریخی در کشور را داده است. قزوین یکی از قدیمی‌‌ترین شهرهای ایران و در بخشی از تاریخ صفوی پایتخت بوده است. قزوین، به خاطر شاه‌راه ابریشم برای سال‌ها محل گذر تجار و بازرگانان هم بود. به علاوه همه این‌ها، قزوین موطن بسیاری از خوش‌نویسان بزرگ ایران مانند میرعماد قزوینی است. زبان مردم این شهر فارسی با لهجه قزوینی است. اما زبان‌های تاتی، گیلکی و آذری هم در این شهر رواج دارد.
قزوین شهر شیری

کاربرد آجر نما سنتی:
آجر نما سنتی اصفهان جزو محبوب ترین نوع آجر ها در ساخت بناهای سنتی و تاریخی به شمار می رود همچون مساجد ، حمام ها ،و در تمامی معماری هایی که بافت سنتی به خود گرفته و یا افرادی در صدد ایجاد نمای طبیعی تاریخی سنتی برآمده اند ،همچین در کف محوطه،در سفت کاری،پله ها از این نمونه آجر ها استفاده می کنند که به نمای ساختمان جلوه و زیبایی خاصی می دهد.
نحوه ی تولید آجر سنتی :
آجرهای رسی به دو دسته تقسیم می شود :1)سنتی (دستی) 2)ماشینی(صنع
#نقد_شعر تو باشی با تو دنیا ، اعتباری تازه خواهد یافت جهان گرد ست و بی سامان ، مداری تازه خواهد یافت هوای عشق مسموم و چه لیلی های بی مجنون اگر باشی کنارم اعتباری تازه خواهد یافت زمین ویرانه ای نحس و مزین با لوگوهایشتو انسانی بیاور ، دل ؛ عیاری تازه خواهد یافتوجودم پر شد از آه و صبوری تا به کی آخر گذر از حس حیوانی تباری تازه خواهد یافت تشعشع های قلبم را اگر با چشم دل دیدی چه حالی دارد این بینش ، وقاری تازه خواهد یافتسکوتی در میان آمد ولی چشمانمان
در سفرتان به گنبد جبلیه آثار مهمی را در موزه‌اش می توانید ببینید. بیش از 100 قطعه سنگ حجاری شده متعلق به دوره های مختلف تاریخی. میهمانی کتیبه ها همینجا برپاست.
گنبد جبلیه کرمان یکی از جاهای دیدنی کرمان است که به نوعی نماد این شهر هم به حساب می‌آید، بنایی مرموز و اسرار آمیز. این بنا از جاذبه‌های تاریخی استان کرمان محسوب می‌شود که به قدری برای مردم این دیار اهمیت دارد که در محوطه اطراف آن گاهی مراسم نوروزی و … هم برگزار می‌شود. امروز می‌خواه
مجموعه ایزدخواست یکی از بهترین نمونه های شهرسازی باستانی در ایران است. مساحت این مجموعه بالغ بر 7500 کیلومتر مربع است و در قسمت شمالی استان فارس و در شهر آباده قرار دارد. قدمت شهر آباده به دوران قبل از اسلام باز می گردد اگرچه این شهر دوران اوج قدرت و شکوه خود را در نیمه دوم قرن هجدهم و همزمان با حکومت زند و سلطنت کریمخان تجربه کرد.
مجموعه تاریخی ایزدخواست با سبک طراحی و معماری شهری منحصر به فرد، توجه باستان شناسان و مورخان زیادی را به خود جلب کر
ایرانیان باستان
همه ما ایرانیان می دانیم دین ایرانیان باستان زرتشتی بوده است. در حال حاضر نیز زردشتیان زیادی در ایران، هند و سایر نقاط دنیا حضور دارند. افرادی که دینشان زردتشی است. به پیامبر زرتشت اعتقاد دارند و کتاب مقدسشان اوستا است.
زَرتُشت یا زَردُشت یا اشوزَرتُشت
برای نام زرتشت در زبان فارسی بیش از 10 صورت وجود دارد:زارتشت، زارهشت، زرادشت، زارهوشت، زردهشت، زراتشت، زرادشت، زرتهشت، زرهتشت، زره‌دست و زره‌هشت از این قبیل است. ولی او خود
آریاها در این عصر [در عصر ودایی] دارای عقاید ساده و بی‌آلایش بودند و بیشتر مظاهر طبیعت مانند آفتاب ، ماه ، آسمان ، کوه ، سپیده‌دم و ستارگان را می‌پرستیدند و برای آنها قربانی می‌کردند . آنان مجموعه عناصر مفید و نورانی را داوس Davos یعنی ذرات درخشنده می‌گفتند ، چنانکه در اکثر زبان‌های آریایی نام خداوند از این کلمه مشتق است و رب‌الارباب را داوس‌پاتر Davos Pater می‌گفتند . مهمترین خدایان و ارباب انواعی که آریایی‌های عصر ودایی می‌پرستیدند از این
شریعت نیوز - ایرنا - امام جمعه اهل سنت رمشک در جنوب استان کرمان گفت: همه برادران شیعه و سنی دست در دست هم و با همدلی و اتحاد، برای سربلندی نظام اسلامی ایران تلاش کنند.
به گزارش شریعت نیوز  ، مولوی یونس چاهانی همزمان با هفته وحدت شامگاه پنجشنبه با حضور در آیینِ وحدت شیعه و سنی، در جمع ائمه جماعات و علمای اهل سنت، بزرگان طوایف و جمعی از مردم و مسئولان قلعه گنج افزود: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگری به وحدت، همدلی نیاز دارد و همه می دانیم ک
ارگ راین واقعه در استان کرمان، جنوب غربی شهر کنونی راین است و مربوط به دوره ساسانیان است. این قلعه در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۴۵ با شماره ثبت ۱۲۸۶۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. این قلعه خشتی تا حدودی شباهت به ارگ بم دارد.
ارگ رایِن یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم است که هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.
درباره قلعه
برخی از کارشناسان معتقدند زندان هارون الرشید آتشکده‌ ای باستانی بوده و متعلق به دوره ساسانیان است.
شهر های تاریخی و باستانی ایران که در استان تهران واقع شدند کم نیستند و اگر بخواهیم سری به آن ها بزنیم شاید باورمان نشود که زیر گوش‌مان چه آثار تاریخی و باستانی ای قرار داشته و از آن بی خبریم. ری یکی از همین شهر هاست. در استان تهران است و پر از جاذبه‌ های تاریخی و طبیعی. سن و سال آن به دوره قبل از اسلام می‌رسد. اگر ساکن پایتخت باشید می‌توانید یک
بر اساس نوشته های هرودوت مورخ یونانی، مغان هخامنشی فاقد همراهی ساز با نای سرودهای مذهبی می خواندند و از این نظر، نه مثل سرود خوانان بابلی و آشوری بودند و نه تحت تاثیر اقوام سامی. موسیقی این سرودها صرفآ موسیقی آوازی بود و نه موسیقی سازی.مشاهده می کنید که پرهیز از استفاده از ساز و آلات در موسیقی مذهبی از ادوار گذشته تاریخی وجود داشته و اثرات آن تا به امروز هم به چشم می خورد.
مسئولیت اجرای سرودهای مذهبی با موبدان خوش آواز بوده و به قول “استرابو
هوالجمیل

با
سلام و پاسداشت 17 رجب سالروز شهادت حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ، سال پر خیر و برکتی
را تحت توجهات حضرت مهدی موعود (عج) برای شما مخاطبین گرامی و خانواده محترمتان از
خداوند جمیل و بهارآفرین مسئلت دارم.
رباعی زیبای زیر ارسالی از دوست عزیزم افشین عباسی (از اسلام آباد غرب به یاد سردار شهید منوچهر
عباسی) نیز تقدیم تمام شهدا و عاشقان و رهروان آنها می نمائیم.

نوروز
نماد جاودان نو شدن است

تجدید جوانی جهان کهن است

زینها
همه خوبتر که هر نو
بحث در مورد حفظ اثار و بناهای تاریخی در کشورهای توسعه یافته
بسیار رایج بوده و منجر به شکل‌گیری انباشته از تجربه شده است، اما برعکس در
کشورهای در حال توسعه چنین تجربه‌ای وجود ندارد. به همین دلیل تا زمانی که کشورهای
در حال توسعه حمایت جامعی از نهادهای فرهنگی برای حفظ میراث تاریخی انجام ندهند.
مشکلات فراوانی در این راه وجود خواهند داشت.
مرمت چیست؟
مرمت، فرایندی است که در طی آن بناهای تخریب
شده، تعمیر یا بازسازی می شوند . به طور معمول، این بازس

حضرت خاتم امام مسلمین
سید و سالار اسلام مبین
بر تمام خلق عالم سروری
جامع ادیان و هر پیغمبری
بعد تو ختم رسالت شد یقین
چون که اکملت لکم گردیده دین
بعد از آن دیگر که باطل مدعی است
بدعتش رسوایی هر مشتری است
در غدیر خم تو احیا گشته ای
با علی جانا تو ابقا گشته ای
چون که فرمان آمده از سوی حق
تا وصی خود شناسی  بهر خلق
آنکه را مولا و سرور شد علی
اوست یار و یاور تو ای نبی
وای برآنان که آن جا بوده اند
بعد تو بر این ولی شوریده اند
دوزخ است مأوایشان قطع الی
برج علی اباد کاشمرقدمت کشمر به عصر کیانیان و اشکانیان می ‌رسد که احادیث متعددی در دل دارااست . ساختمان بلند علی آباد کشمر بر فراز بقایا و آواره‌ های قلعه سابق به اسم کوشک سازه شده‌است . باور بر این است که‌این ساختمان بلند یک بقاع بوده ‌است , به همین خاطر به بقعه کشمر هم دارای اسم و رسم شده ‌است و جزئیات آن مشخص و معلوم نیست . این ساختمان بلند همینطور بیان شده شده‌است که به یادبود زرتشت یا این که طغرل سلجوقی ساخته شده
مقام زن در قرآن کریم:

وَمِنْ
آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا
وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ  لَآیَاتٍ
لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ .

و از آیات خداست،
اینکه از جنس خودتان جفتی بیافریند که در بر او آرامش
و سکون یابید و میان شما

دوستی و مهربانی برقرار نمود. همانا در این‌ها نشانه‌هایی است برای آنان که می
اندیشند. (روم / 21)

مودت رابطه دوستانه عمیق است که از عشق سر
هشترود، سرزمین اسطوره‌ای در میان ۸ رود
استان آذربایجان‌شرقی به‌دلیل جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فراوان خود، یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی است. آنها که با شاهنامه و ماجرای پادشاهی«ضحاک» آشنایی دارند، شاید برایشان جالب باشد که بدانند، این پادشاه اهریمنی و افسانه‌ای ایران که حکومتش هزار سال ادامه داشت، قلعه حکمرانی‌اش در ۱۱۴ کیلومتری جنوب‌شرقی تبریز و در شهر هشترود واقع شده‌است.
قلعه ضحاک یا «آژدهاک» یا «داش قلعه» در ۲۰ کیلوم
محله چیذر یکی از محلات ناحیه 8 منطقه 1 شهر تهران است . جمعیت این محله 12227 نفر است که در قالب 3843 خانوار زندگی می کنند . محدوده این محله  از شمال: خ شهید لواسانی - فرمانیه محدوده از جنوب: اتوبان صدر - بلوار قیطریه - میدان پیروز محدوده از شرق: خ پاشا ظهری - کامرانیه محدوده از غرب: خ براتی - نعمتی و لاله مساحت (کیلومتر مربع):: 1.870615
محدوده محله چیذر از بدو شکلگیری به شکل مثلث بوده است که از شمال به امام زاده علی اکبر و از سمت هاشم علیا به سمت جنوب غربی به خیا
   بیش از 200 سال از انتخاب تهران به عنوان پایتخت ایران می گذرد. درطول و عرض جغرافیایی25 / 51 درجه و 43 / 35 درجه واقع شده و ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا 1100 است. تهران مرکز ثقل سیاسی اداری کشور طی 200 سال اخیر محسوب می شود. شهری آباد که راه های دسترسی قابل قبولی دارد. فضای تمیز و پارک های آن چشم انداز خوبی را برای هر بیننده ای فراهم می سازد. آب و هوای شهر تهران در تابستان گرم و خشک و در زمستان سرد است. متوسط درجه حرارت سالانه شهر تهران 1/17 درجه سانتیگر
پاییز که به نیمه می‌رسد کم کم رفتن به سمت چشمه های آب گرم آغاز می‌شود. چشمه های آب گرمی که در ایران مان و جود دارند معمولاً درمانی هم هستند و خیل عظیمی از گردشگران و مسافران را به سوی خود می‌کشند. یکی از شهر های ایران که به نام شهر چشمه های آب گرم هم معروف شده، شهر سرعین در استان اردبیل است. شهری کوچک و دیدنی که می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای سفر شما باشد با صفحه گردشگری مجله دلتا همراه شوید.
سرعین کجاست؟
استان اردبیل مقاصد دیدنی بسیار دارد
استاندارد اجرای شبکه لوله کشی گازرسانی
ازمنابع موجود تاریخ نویسان قدیمی میتوان نتیجه گرفت که ایرانی ها در مصرف گاز و دیگر ترکیبات نفتی از اقوام دیگر دنیا بسیار جلوتر بودند. مثلا وجود بقایای آتشکده ها و معبدها. در فلات مرکزی و جنوبی ایران و در مناطقی که جنگلهای انبوه روییده بود برای روشن نگه داشتن آتش معبد از امکانات دیگری جدای از چوبهای جنگل استفاده می کردند و طبیعت این مناطق با ذخیره های زیاد اعماق زمین این تلاش را آسان می کرد. در ایران، د
دانلود کتاب میراث ذرین

دانلود کتاب میراث زرین
اگر علاقه مند به گنج یابی و دفینه یابی هستید حتما این کتاب بی نظیر رو دانلود و مطالعه کنید .
همه چیز درباره علوم غریبه اولین مرجع و منبع رمزگشایی آثار علائم , نمادها , نشانه ها و اسرار نظامی دفینه ها در ایران کتاب میراث زرین !!! در ادامه برخی از نوشته ها و مطالب داخل مجموعه کتاب گنج یابی میراث زرین رو براتون قرار میدم تا بیشتر به محتویات بی نظیر این کتاب پی ببرید :
فهرست مطالب کتاب میراث زرین
علائم
پاورپوینت بررسی طاق آهنگ یا طاق گهواره

تاریخ ایجاد 06/09/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 28 اسلاید   قیمت: 7500 تومان   
 تعدادمشاهده  2

پاورپوینت بررسی طاق آهنگ یا طاق گهوارهاز این طاق در مکان‌های گوناگون استفاده شده‌است. برای پوشاندن فضاهای کشیده و دراز مانند آبراه‌ها و راهروها طاق آهنگ همواره مناسب‌ترین پوشش بوده‌است. همچنین فضاهایی که رو به یک جا باز می‌شدند، مانند ایوان که به نوعی تداعی‌کننده غارها بوده اندو بالاخره جایی که نیاز به ن
آفرینش، رمانی تاریخی است از نویسنده، نمایش
نامه نویس و فعال سیاسی روشنفکر آمریکایی، گور ویدال.
شخصیت اصلی و راوی داستان سیروس(یا همان
کورش)اسپیتمه، نوه ی خیالی زرتشت ـ ازپدری ایرانی و مادری یونانی ـ و سفیر ایران
در آتن است. زمان داستان سالهای سلطنت داریوش کبیر، خشایارشا و اردشیر اول(ربع آخر
قرن ششم و نیمه ی اول قرن پنجم پیش از میلاد) و زمان روایت، اواخر عمر اسپیتمه، در
دوره ی حاکمیت پریکلس بر آتن است. در این زمان او هفتاد و پنج ساله (و در اثر
ا
سفر به باکو

سفر به باکو
نام شهر : باکو: (Baki)
پایتخت جمهوری آذربایجان، شرقی ترین پایتخت قاره اروپا و بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر جمهوری آذربایجان است.
طبق اسناد تاریخی، نام باکو نامی پهلوی می باشد که از بادکویه  گرفته شده است. کلمه "باک" از کلمه "بغ" پهلوی  به معنی خدا گرفته شده است. 
کتب و منابع قدیمی اسلامی به طور خلاصه باکو را اینگونه توصیف کرده اند:" باکو یا بادکویه شهری است به شمال ایران در شبه جزیره آب شوران. این شهر را انوشیروان بن
در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان کوه که در قدیم آن را شاه‌نشین کوه می‌نامیدند، استخری بزرگ به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر قرار دارد که در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده و توسط آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شد. این پل درغرب لاهیجان در محلّه پرده‌سر قرار دارد و متعلّق به دوره کیاییان است.سلام به مردم لاهیجان من عید ۹۵ اونجا تشریف داشتم خیلی جای خوبی بود مردم خوبی داشت در فاصله ۲۰
پل ورسک افتخارآفرین است. این را وقتی درک می‌کنید که زیر پل ایستاده باشید و حرکت قطار را رویش تماشا کنید.
چقدر احتمال دارد در زندگی‌تان از پُلی که دو دریا و دو بندر مهم، با هزاران کیلومتر فاصله، را به هم پیوند داده دیدن کنید؟ بله! احتمالش زیاد نیست. مازندارن‌گردی بدون توجه به پل تاریخی ورسک، سه خط طلا و مسیر بی‌نظیر راه‌آهنی که از میان بکرترین نقاط جنگل و کوهستان می‌گذرد و چیزی کم خواهد داشت. مسیر راه‌آهنی که گرداگرد کوه‌های البرز می‌پیچ
چنانچه وضع جوامع پراکنده و کوچک باستانی، در زمینه ادیان و آیین های رایج در قلمروی سرزمین به ‏طور گذرا مرور گردد، کمتر به معابد و تجسم های گرد و سه بعدی خدایان و الهه ها برخورد می شود، ‏به استثنای نماد ها و پیکرهای گِلی، در ترکیب حیوانات و الهه های زیبایی و باروری که شکل پذیری این ‏تفنن ها حاصل اندیشه های باطنی زنان روستایی در اجاق خانه ها، از نخستین ادوار نوسنگی ایران به ‏بعد بوده است. ‏در دوران شهر سازی و آغاز نگارش (3000 قبل از میلاد) از طری
اماکن گردشگری  وتاریخی مهاباد
غار سهولان
یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی مهاباد، غار سهولان است.کارشناسان می‌گویند قدمت این غار به ۷۰ میلیون سال پیش برمی‌گردد.وارد غار که شدید باید از ۱۰۰ تا پله پایین بروید تا به محوطه‌ خشکی آن برسید. مثل غار علی‌صدر باید قایق‌سواری کنید چون چند تا دریاچه دارد. البته سیستم روشنایی برقرار است و فقط کافی است به‌جاهایی که نرده ندارد، نروید.
اصلاً عجیب نیست که یک تعداد بی‌شماری کبوتر و لانه کبوتر آنجا پیدا
شکوه مساجد تاریخی در گرجستان و ارمنستان
ایروان
ایروان،
پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری ارمنستان در امتداد رود
هرازدان واقع شده است و مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی کشور ارمنستان می باشد. بازگشت
تاریخ ایروان به سده هشتم قبل از میلاد و پیدا شدن دژ اربونی در سال ۷۸۲ پیش از میلاد
در دور افتاده ترین نقطه غربی دشت آرارات و توسط پادشاه آرگیشتی یکم بازمی گردد. ایروان
بوسیله یونسکو به عنوان پایتخت و مرکز جهانی کتاب در سال ۲۰۱۲ (میلادی) انتخاب شد.
همینطور ل
چکیده مطلب:
اصفهان شهر تاریخی و دیدنی است که در مرکز کشور عزیزمان ایران قرار گرفته است.این شهر در میان شهرهای بزرگ و کوچک همچون الماس می‌درخشد.آب و هوای اصفهان گرم و خشک است. به طوری که درجه حرارت در تابستان به 39 درجه سانتیگراد، و در زمستان به 18- درجه سانتیگراد می‌رسد.اصفهان شهری توریست‌پذیر می‌باشد. به همین خاطر، هتل‌های متنوعی دارد. در این مقاله به رزرو هتل 5 ستاره در اصفهان می‌پردازیم.فرهنگ غنی این شهر نمونه بارزی از فرهنگ ایرانی می‌ب
چنار کهن 110 ساله‎ای هست که قدمت شهر را نه چندان، اما کهن بودنش را وسط میدانِ چنار شهر محلات می‎نماید.

الان فصل سفر کردن به مکان‎هایی است که نه تنها نقاط گردشگری هستند، بلکه به دلیل داشتن آب‎وهوای مطبوع، روح آدم را جلا دهند. همچنین، به دلیل حضور بی‎مثال شاه‎فصل سال، بهار، زیبایی‎های طبیعت نیز دوچندان باشد. از سویی، خوب است مکانی که می‎رویم غیر از مکان‎های گردشگری جاذبه‎های خاطره‎انگیزی هم داشته باشد؛ مانند تصاویر بی‎نظیری از دشت
پیدایی ایزد بانو اناهیتا در شمار ایزدان ایرانی رویدادی است که با وجود تثبیت آن در اساطیر زرتشتی ‏تاریخ پیدایی و حتی زمان نامیده شدن و بدین نام مشخص نیست (هینلز، 1383: 422 و 423).‏آناهیتا در زمان مادها:‏ظاهراً ماد ها نخستین ایرانیان اند، که به عنصر تشکیل دهنده ی آناهیتا امکان رشد داده اند و برداشت ‏ایرانیان از ایزد آب ها هویتی رسمی بخشیده اند. در میان اشیاء مفرقی لرستان از 800 تا 700 پیش از ‏میلاد نشانه هایی از آناهیتا به چشم می خورد‎.‎‏ این اشیاء
لباسی اجاره کنید و عکس‌های خاطره‌انگیز بیندازید.

ابیانه، شهر روسری گل‎گلی‎هااست. ساده و صمیمی. پر از صفا که در کنار زیبایی‌هایش دل شما را می‎رباید. اصلاً استان اصفهان است و ابیانه کاشان که در میان طبیعت کویری، با خانه‎های سرخ‎رنگش همچون یاقوتی بر انگشتر بیابان می‌درخشد.
ابیانه در یک نگاه
در میانه راه کاشان-نظنز تابلویی‌است که نام ابیانه بر رویش حک شده. وارد شوید و به راهی پیچ‎درپیچ برسید که زیبایی افسونگرش را در بهار و پاییز برای
یلدا در سواحل مکران | 8 بهمن
تلریخ حرکت: 08/11/1398  
وسیله نقلیه : هواپیما
 محل اقامت: هتل 3 ستاره  ساحلی ونوس
محل حرکت رفت و بازگشت:
فرودگاه مهراباد
مدت: 4 روزه
وعده های غذایی
چابهار از آن دسته مقصد هایی است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. تور چابهار با قطار از اصفهان و تور چابهار با قطار از مشهد نیز برگزار می شود و هم چنین تور چابهار از تهران با هواپیما بسیار محبوب است چرا که مقصد دوری پیش روی تان است. در چابهار بیشتر به دیدن جاذبه های طبیعی
دانلود کتاب چشم طلایی
کتاب چشم طلایی ، از معدود کتابهای مفید درباره ﺁﺛﺎﺭ ﻭ ﻋﻼﺋﻢ ﺩﻓﻨﻪ در ایران است. در واقع میشه گفت این کتاب اولین و جامع ترین منبع در مورد آثار و نشانه های گنج و دفینه است.
این کتاب با بیانی روان و خودمانی و به همراه عکس های متعدد یک راهنمای عالی برای تشنگان علم باستان شناسی و دفینه شناسی است.
با خواندن کتاب چشم طلایی شما چشمانی بینا خواهید داشت که به راحتی رموز و علائم دفینه ها را کشف خواهید کرد، انواع سکه ها را خواهید
یلدا در سواحل مکران | 8 بهمن
تلریخ حرکت: 08/11/1398  
وسیله نقلیه : هواپیما
 محل اقامت: هتل 3 ستاره  ساحلی ونوس
محل حرکت رفت و بازگشت:
فرودگاه مهراباد
مدت: 4 روزه
وعده های غذایی
چابهار از آن دسته مقصد هایی است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. تور چابهار با قطار از اصفهان و تور چابهار با قطار از مشهد نیز برگزار می شود و هم چنین تور چابهار از تهران با هواپیما بسیار محبوب است چرا که مقصد دوری پیش روی تان است. در چابهار بیشتر به دیدن جاذبه های طبیعی
میلاد نور مبارک ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع)
را برتمام مسلمین جهان تبریک عرض می نمائیم
ماه فرو ماند از جمال محمد         
                              سرو نباشد به اعتدال محمد
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
                                                                      در نظر قدر با کمال محمد
میلاد مسعود پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله – اول عام الفیل / ۱۷ ربیع الاول
 آخرین پیامبر الهی در 17 ربیع الا
بهشهر از شهرهای استان مازندران است که جذابیت‌ها و زیبایی‌هایی بسیاری را از دوران صفوی در دل خود جای داده است.
بهشهر با طبیعت بکر و چشم‌انداز کم نظیر خود، درست در شرق مازندران قرار گرفته است. آب‌وهوای دلچسب این شهر قرن‌ها پیش شاه عباس اول از سلسله صفوی را بر آن داشت که در این شهر کاخی بنا کرده و آن را تبدیل به پایتخت تابستانی خود کند؛ بنابراین با سفر به بهشهر با شهری طرف خواهید بود که علاوه بر جاذبه‌ های گردشگری طبیعی، مکان‌های تاریخی مت
خیابان سی تیر یکی از محبوب‌ترین راسته‌های گردشگری در تهران است که خوب است شب‌ها به سراغش بروید.
یکی از هیجان‌انگیزترین جاهای دیدنی تهران، خیابان سی تیر است. همان‌جا که می‌توانید آنقدر بمانید تا ستاره‌های آسمان شبش، روی دامن خورشید ناپدید شوند. جایی که می‌شود پاسی از شب بگذرد و تازه شما به آنجا بروید. غذاهای خوشمزه می‌فروشند و راسته گردشگران است. یکی از محبوب‌ترین و خاطره انگیزترین خیابان‌های تهران. با آن دکه‌های دوست داشتنی خوشمز

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها